Głównej zawartości

Niezwykłe urodziny

29 grudnia odbyła się niezwykła uroczystość. Mieszkaniec Gminy Ostrów Mazowiecka, Pan Adam Rutkowski obchodził 100 urodziny.

Pan Adam ze wzruszeniem przyjął życzenia zdrowia i kolejnych pięknych lat od przybyłych gości, Pana Waldemara Brzostka, Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka, Pani Beaty Ponichtery, Kierownik PT KRUS w Ostrowi Mazowieckiej, Pana Wiesława Opęchowskiego, Kierownika Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce, a także Pana Ryszarda Wolffa, lekarza który od 6 lat dba o zdrowie jubilata i Pani Teresy Pych, sołtys wsi Stok.

Urodzony 24 grudnia 1914 roku w Paproci Pan Adam przez całe swoje dorosłe życie mieszkał w Stoku, skąd pochodziła jego żona. Przeżył dwie wojny światowe, jednak mimo przeżytego stulecia nie zgasła w nim radość i pogoda ducha.
Setna rocznica urodzin była dla niego okazją do wspomnień i rozmów z ludźmi z rodzinnej miejscowości.
"Ten wiek minął tak, jakby przejść z jednego pokoju do drugiego" powiedział solenizant. Nikomu jednak nie zdradził tajemnicy długowieczności. Może uśmiech i radość z każdego przeżytego dnia jest kluczem?

Panu Adamowi życzymy 200 lat!

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1