Głównej zawartości

Projekt "Otwarci na kulturę"

W dniu 22 maja 2019 r. grupa 46 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Nagoszewce i Publicznej Szkoły Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego w Jelonkach wybrała się na wycieczkę do Warszawy.

b_150_100_238_00_images_m.jpgPlan wycieczki zakładał wizytę w Teatrze Palladium oraz Muzeum Historii Polski. W teatrze uczniowie obejrzeli najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego „Jezioro Łabędzie", który zabrał uczniów do baśniowej krainy tańca i muzyki. Z kolei w Muzeum Historii Polski wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej odzyskaniu przez Polskę Niepodległości.

To już kolejna wycieczka zorganizowana w ramach projektu pn. „Otwarci na kulturę" realizowanego przez Stowarzyszenie „Nasza Szansa" w Nagoszewce Drugiej i sfinansowanego przez Fundację PZU. Na zakończenie projektu w czerwcu uczniowie odwiedzą jeszcze Teatr Narodowy w Warszawie, w którym obejrzą spektakl „Królowa Śniegu".