Głównej zawartości

"Młodzież zapobiega pożarom"


W czwartek 06 lutego 2020 r. o godzinie 9:00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jasienicy odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ”MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W turnieju wzięło udział 40 uczniów z 9 szkół z terenu gminy Ostrów Mazowiecka (SP w Jasienicy SP w Kozikach, SP w Kalinowie, SP w Nagoszewce, SP w Nowej Osuchowej, SP w Dybkach, SP w Nagoszewie, SP w Jelonkach, SP w Ugniewie). Patronat nad turniejem przyjął Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka Pan Waldemar Brzostek.

Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych:
Grupa I – uczniowie szkół podstawowych klas I-VI (16 osób)
Grupa II – uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII ( 24 osoby)

Komisja w składzie: pracownik Komendy Powiatowej PSP w Ostrowi Maz.- kpt. Łukasz Jary, Komendant Gminny OSP w Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Mikołajczyk , Kapelan Straży Ks. Piotr Kapelański, Strażak Pan Jacek Stachacz, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Marta Baranek, Bibliotekarka Karolina Kulesza dokonała oceny prac, po czym nastąpiło uroczyste wręczenie nagród uczestnikom. Dla wszystkich uczestników przewidziano upominki.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

Z grupy I (uczniowie szkół podstawowych klas I-VI):
Miejsce 1. Marcel Andryszczyk (Szkoła Podstawowa w Nowej Osuchowej)
Miejsce 2. Tomasz Kempisty  (Szkoła Podstawowa w Nagoszewce)

Z grupy II – (uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII)
Miejsce 1. Damian Brzostek (Szkoła Podstawowa w Nagoszewce)
Miejsce 2. Albert Mikołajczyk (Szkoła Podstawowa w Kozikach)