Głównej zawartości

Koronawirus - aktualne informacje i zalecenia
Informujemy, że Ministerstwo Zdrowia uruchomiło serwis informacyjny dotyczący epidemii koronawirusa. Na stronie www.gov.pl/koronawirus znajdą Państwo wszelkie informacje na temat koronawirusa. Dodatkowe informacje o koronawirusie można uzyskać dzwoniąc na bezpłatną infolinię 800 190 590.

Aktualne informacje, zalecenia, komunikaty można uzyskać na stronach:

 

KOMUNIKATY STAROSTY OSTROWSKIEGO

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

  • DYSTANS - Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają
  • DEZYNFEKCJA - Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
  • MASECZKA - Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos.
  • APLIKACJA
  • WIETRZENIE
Materiały informacyjne do pobrania:

1. Jak skutecznie myć ręce

2. Koronawirus – Jak zapobiegać zakażeniu?

3. Koronawirus-Pamiętaj

4. Koronawirus- Jak zapobiegać. Infolinia

5. Film -koronawirus - dostępny na YouTube

6. Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa