Głównej zawartości

Podsumowanie projektu „Moje Miejsce na Ziemi"

21 grudnia w Urzędzie Gminy odbyło się podsumowanie projektu „Moje Miejsce na Ziemi", na którego realizację Gmina Ostrów Mazowiecka pozyskała środki w wysokości 15 000 zł z Fundacji Orlen.

Projekt składał się z dwóch części: przygotowania i wydruku albumu graficznego pn. „Wojna polsko-bolszewicka 1920 roku i czasy powojenne na obszarze Gminy Ostrów Mazowiecka" oraz przeprowadzenia konkursu plastycznego dla wszystkich uczniów gminnych szkół.

Konkurs plastyczny pod nazwą „100. rocznica wojny polsko – bolszewickiej na ziemiach gminy Ostrów Mazowiecka" zakładał rywalizację uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: 7-10 lat i 11-14 lat. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło 28 prac, z których komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

W kategorii wiekowej 7 – 10 lat laureatami zostali:
I miejsce - Emilia Tyszka z PSP im. płk. dypl. Ludwika Bociańskiego w Komorowie;
II miejsce - Maja Ponichtera z PSP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dybkach;
III miejsce - Marcel Szczechura z PSP im. mjr Henryka Sucharskiego w Jelonkach;
Wyróżnione zostały także prace Bartosza Majewskiego z PSP im. Marii Dąbrowskiej w Dudach oraz Nadii Andrzejczyk z PSP im. Marii Konopnickiej w Starym Lubiejewie

W kategorii wiekowej 11 – 14 lat zwycięskie okazały się prace:
I miejsce - Amelia Tyszka z PSP im. płk. dypl. Ludwika Bociańskiego w Komorowie
II miejsce - Anna Kich z PSP im. mjr Henryka Sucharskiego w Jelonkach
III miejsce - Jowita Popławska z PSP im. Marii Konopnickiej w Starym Lubiejewie
W tej kategorii zostały wyróżnione aż trzy prace: Andrzeja Rostka z PSP im. mjr Henryka Sucharskiego w Jelonkach, Kaliny Leonik z PSP im. mjr Henryka Sucharskiego w Jelonkach oraz Patrycji Samsel z PSP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dybkach.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast wyjątkowym wyróżnieniem jest to, że zwycięskie prace zostały umieszczone w pamiątkowym albumie „Wojna polsko-bolszewicka 1920 roku i czasy powojenne na obszarze Gminy Ostrów Mazowiecka". Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!


gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1