Głównej zawartości

"Mój prąd"

Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłosił drugi nabór wniosków ramach programu „Mój Prąd”. Dzięki kolejnym 600 mln zł dotacji na przydomowe instalacje fotowoltaiczne (PV) wygenerowana zostanie moc 700 MW. Nowością w programie jest strona internetowa mojprad.gov.pl, na której można sprawdzić status złożonego wniosku.

Drugi nabór wniosków o dofinansowanie osobom fizycznym mikroinstalacji fotowoltaicznych potrwa do 18 grudnia 2020 r. Zasady programu nie zmieniają się. Można starać się o dotacje w wysokości nawet 50 proc. kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie, czyli zakup i montaż PV od 2 do 10 kW.

Dofinansowanie można łączyć z ulgą termomodernizacyjną, o ile koszty przedstawione do rozliczenia zostały pomniejszone o otrzymaną dotację.

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem:

http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,1525,kolejny-nabor-wnioskow-w-programie-moj-prad.html