Głównej zawartości

Nadchodzi mPotęga - matematyczna rewolucja


Nadchodzi mPotęga - matematyczna rewolucja - czekają granty na projekty edukacyjne w VII edycji programu 30-03-2020 r.


Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć po raz siódmy wesprze niestandardowe sposoby nauczania matematyki. Dzięki programowi mPotega już ponad 1 mln uczniów miało szansę wziąć udział w nietypowych zajęciach z matematyki. W rozpoczętej właśnie kolejnej edycji można ubiegać się o granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł. Nabór wniosków trwa do 11 maja.

Program mPotęga promuje innowacyjne podejście do nauczania matematyki. Zależy nam, by uczniowie dostrzegli i docenili jej użyteczność i piękno. Zaprzyjaźnili się z matematyką i uświadomili sobie jak jest potrzebna w codziennym życiu. Program ma także pobudzić nauczycieli i pasjonatów matematyki do kreatywności w nauczaniu tego przedmiotu. W tym roku mamy dla nauczycieli specjalny prezent. Każdy, kto złoży wniosek o grant otrzyma egzemplarz nowej publikacji mFundacji - „Wielcy polscy matematycy. Scenariusze lekcji matematyki i nie tylko".

W sześciu edycjach programu mFundacja przeznaczyła na naukę matematyki ponad 6 mln zł. Za tę kwotę zorganizowano łącznie 885 projektów edukacyjnych w całej Polsce. Skorzystało z nich już ponad 1 mln dzieci i młodzieży.

- Przez sześć lat mPotęgi przekonaliśmy się, że nauczyciele mają wiele niebanalnych pomysłów na skuteczne uczenie matematyki. Nasze granty pomagają im wprowadzać je w życie.
Liczymy, że i tym razem wykażą się inwencją - zachęca Iwona Ryniewicz, Prezes Zarządu mFundacji.

Granty będą przyznane w dwóch kategoriach: dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 szkół podstawowych oraz dla zespołów uczniów z klas 7-8 szkół podstawowych.


Zasady mPotęgi są proste:
 - Programem grantowym obejmujemy dzieci uczące się klasach 4-8 szkoły podstawowej;
 - Wniosek mogą złożyć: szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki oraz grupy nieformalne z całej Polski;
 - Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki;
 - Przekazujemy granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł.

Nabór wniosków w VII edycji trwa do 11 maja br. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.mPotega.pl.

Kontakt:
Biuro Programu „mPotęga", e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 500 791 442