Głównej zawartości

Ślubowanie w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej

Jedną z tradycji Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Kalinowie stało się uroczyste ślubowanie jej nowych członków. Uroczystość ta odbywa się corocznie podczas zebrań sprawozdawczych Kalinowskiej Straży.  W tym roku wydarzenie to miało miejsce 17 stycznia. Kandydaci na strażaków-młodzików najpierw musieli wykazać się wiedzą o straży, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar jednostki. Po tym podniosłym akcie prezes gminny OSP Waldemar Brzostek pasował młodych strażaków, a  wiceprezes Zbigniew Kamiński wręczył im legitymacje członkowskie. Następnie młodsi i starsi członkowie MDP spotkali się na wspólnym poczęstunku.

Obecnie MDP w Kalinowie liczy 36 członków, skupionych w dwóch  zastępach – najmłodsi – „Iskierki”, ze szkoły podstawowej i starsi „Płomyki” -  z gimnazjum. Na wyposażeniu drużyny jest  20 czerwonych koszul i po 16   kompletów hełmów oraz pasów z toporkami. Podstawowym celem drużyny jest zapewnienie OSP młodych kadr. Bardzo cieszy fakt, że spośród młodzików w tym roku aż 7 osób (w tym 4 dziewcząt) wyraziło chęć przystąpienia do OSP. Członkowie MDP biorą też corocznie udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej oraz ćwiczą się do udziału w eliminacjach zawodów pożarniczych według międzynarodowego regulaminu CTIF.

                                                                                                             

Opiekun MDP w Kalinowie A. Jabłonka


gallery1 gallery1 gallery1
gallery1