Głównej zawartości

Kolejna wiekowa mieszkanka Gminy

11 lutego do zaszczytnego grona jubilatów, którzy skończyli 100 lat dołączyła kolejna mieszkanka Gminy Ostrów Mazowiecka. Tę wyjątkową uroczystość, Pani Ksawera Garczyńska świętowała w gronie najbliższych i wyjątkowych gości.
 
W dniu tak pięknego jubileuszu, z listem gratulacyjnym, prezentem i bukietem kwiatów odwiedził jubilatkę Wójt Waldemar Brzostek, a także kierownik PT KRUSu w Ostrołęce, Pan Tadeusz Wiśniewski, oraz delegaci Wojewody Mazowieckiego. Gościem, którego najbardziej oczekiwała Pani Ksawera był sołtys wsi Kalinowo i wieloletni sąsiad, Pan Stefan Matys.

Kwiaty, gratulacje, tort oraz goście – to wszystko spowodowało, że na twarzy stulatki, przez całe spotkanie gościł uśmiech. 100 lat życia to piękny wiek o szczególnej wartości, którą tworzyły lata doświadczeń codziennego życia. Jubilatka usłyszała wiele słów uznania i podziękowania za wszelkie trudy i pracę minionych stu lat oraz za wiedzę i życiową mądrość przekazywaną następnym pokoleniom.
Jubilatka mimo sędziwego wieku cieszy się dobrym zdrowiem. Od wielu lat nie ma poważniejszych dolegliwości, ma doskonałą pamięć, a okularów używa sporadycznie. Bliscy mówią, że jest osoba pozytywnie nastawioną do życia, która uwielbia spacery i spotkania z bliskimi.
Pani Ksawera pochodzi z Podborza, natomiast późniejsze życie związała ze wsią Kalinowo, gdzie mieszkała z mężem i wychowywała dzieci.  Dziś mieszka u wnuka w Ostrowi Mazowieciej, jednak zawsze chętnie wraca w rodzinne strony.
To już trzeci tak piękny jubileusz obchodzony w ostatnim czasie w Gminie. W grudniu stetne urodziny obchodził Pan Adam Rutkowski, w styczniu zaś Pani Apolonia Nowak.

Zarówno Pani Ksawerze jak i pozostałym stulatkom życzymy raz jeszcze kolejnych pięknych jubileuszy!

 

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1