Głównej zawartości

Majówka w Nagoszewie

W sobotę 2 maja świetlica wiejska w Nagoszewie tętniła życiem, ponieważ Panie działające w Kole Gospodyń Wiejskich zorganizowały majówkę „na ludowo”.

Pani Renata Czarnecka, Prezes KGW Nagoszewo wraz z sołtysem i jednocześnie Radnym Gminy Ostrów Mazowiecka, Panem Marianem Grabowskim pełnili rolę gospodarzy majówkowej zabawy goszcząc nie tylko mieszkańców wsi, ale także Panią Barbarę Gałązkę, Prezes Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Ostrołęce, a także Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Pana Mariana Krupińskiego.

Główną atrakcją dnia był koncert ludowego zespołu, który założyły panie działające w Kole Gospodyń Wiejskich w Chudku, niewielkiej wsi na Kurpiach. Niemałą atrakcją były także występy lokalnych młodych talentów: Anny Melchner, Tomka Traczyka i Moniki Zęgoty.
Ludowa majówka w Nagoszewie była czasem wyjątkowej integracji mieszkańców ponieważ tego dnia  zarówno młodzież jak i osoby starsze miały okazję spędzić czas  w sposób wyjątkowy, kultywując regionalne tradycje i poznając lokalny folklor.