Głównej zawartości

Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

W Zespole Szkół Publicznych w Nagoszewie 7 maja 2015 r.  przeprowadzone zostały eliminacje gminne szkół podstawowych i gimnazjalnych w ramach XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.
 
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Pan Józef Marek Jastrzębski z Biura Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej oraz  st. asp. Marek Brzostek z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

W eliminacjach gminnych w kategorii szkół podstawowych udział wzięło 10 drużyn oraz 4 drużyny z gimnazjów. Podczas turnieju zawodnicy sprawdzili swoją wiedzę teoretyczną, pisząc test, na który składały się pytania obejmujące zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych a także sytuacji w ruchu drogowym.
Po napisaniu testu uczestnicy turnieju zmagali się w sześciu rowerowych konkurencjach sprawnościowych. W kategorii szkół podstawowych drużynowo I miejsce zajęła SP z Nagoszewa, II zajęli uczniowie ze SP z Dud, a III SP w Nowej Osuchowej.
Wśród gimnazjów najlepiej wypadło Publiczne Gimnazjum nr 3 z Nagoszewa,   II miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 2 z Komorowa,  III drużyna z Gimnazjum nr 1 z Jasienicy, a IV Gimnazjum nr 4 z Jelonek.

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych: I miejsce zajęła OLGA BRZOSTEK z Nagoszewa, II miejsce ŁUKASZ MAJEWSKI z Dud, III WERONIKA TRACZYK z Nagoszewa i IV miejsce KRYSTIAN TRACZYK także z Nagoszewa.
W kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce KAROL BRZOSTEK - PG Nagoszewo, II miejsce MARTYNA BRZOSTEK - PG Nagoszewo, III MIŁOSZ ŻABIK – PG KOMOROWO,  a IV  KRYSTIAN  KOMOROWSKI  również  PG Komorowo.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dostali od Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka Pana Waldemara Brzostka gadżety odblaskowe.

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 12 maja w Wąsewie komisja zakwalifikowała drużyny ze Szkoły Podstawowej w Nagoszewie i Dudach, a w kategorii gimnazjum reprezentować naszą Gminę będą uczniowie z Nagoszewa. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

W eliminacjach powiatowych drużynowo I miejsce Nagoszewo, II Brok, III Ostrów Mazowiecka.  Gratulujemy


BRD1.JPG