Głównej zawartości

Sukces strażaków z Nagoszewki

Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Nagoszewki, podczas Eliminacji Strefowych przeprowadzonych 6 września 2014 r. w Siedlcach, zajęła trzecie miejsce i uzyskała prawo startu w zawodach wojewódzkich. W tych samych zawodach uczestniczyła również Kobieca Drużyna Pożarnicza z Jelonek, która po zaciętej rywalizacji, ostatecznie uplasowała się na 7 pozycji.

Zawody sportowo – pożarnicze na wszystkich szczeblach rozgrywane są w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Ochotnicy z Nagoszewki w ćwiczeniu bojowym uplasowali się na pozycji trzeciej, natomiast w sztafecie z przeszkodami na pozycji drugiej. W klasyfikacji generalnej drużyna z Nagoszewki zajęła wysokie, bo trzecie miejsce, dzięki czemu reprezentowała Gminę Ostrów Mazowiecka w V Wojewódzkich Zawodach Sportowo Pożarniczych województwa mazowieckiego, 13 września 2014 roku w Kozienicach.

Wojewódzkie Zawody Sportowo Pożarnicze organizowane są raz na cztery lata. Ich stawką jest nie tylko tytuł najlepszej drużyny w województwie, ale również kwalifikacja do startu w zawodach krajowych, które planowane są na 2015 rok.

Całej Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej z Nagoszewki serdecznie gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy.