Głównej zawartości

100 latka


b_237_158_238_00_images_DSC_0012.JPGNie często zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane "sto lat", z racji chwili, modyfikowano w sekwencji życzeń na lat "dwieście". Tak właśnie było 29 maja 2017 r. w Komorowie w gminie Ostrów Mazowiecka, gdzie Pani Władysława Kuśmierczyk obchodziła Jubileusz swoich setnych urodzin. Przywitała nas uśmiechnięta i bardzo pogodna osoba, zupełnie nie wyglądająca na swoje lata. W naszej Gminie to nie pierwszy taki okrągły Jubileusz. W ciągu ostatniej dekady - 100 letnie urodziny obchodziło dziewięć osób.

Pani Władysława Kuśmierczyk, nazywana przez najbliższych Stasią, urodziła się 29 maja 1917 roku w Komorowie, gdzie mieszka do dziś. Rodzina Pani Władysławy, doczekała się trzech pokoleń rodu Kuśmierczyków - córka Zofia, 2 wnucząt Asia i Mariusz oraz 6 prawnucząt. Jubileusz 100-lecia jej urodzin był okazją by, zgromadziła się w tym ważnym dniu, jej najbliższa rodzina, przyjaciele i znajomi. Do drogiej Jubilatki z życzeniami przybyła także delegacja samorządowa Gminy Ostrów Mazowiecka na czele z Wójtem Waldemarem Brzostkiem. Goście wręczyli Pani Władysławie prezenty, kwiaty i listy gratulacyjne.

Setne urodziny to rocznica skłaniająca przede wszystkim do radości. Oznacza wszak cały okrągły wiek wypełniony codziennymi radościami i smutkami, ale też ciężką pracą i troską o dobro rodziny i innych ludzi.  Jeszcze raz życzymy Drogiej Jubilatce dużo zdrowia, pogody ducha, życzliwości ze strony najbliższych osób oraz pomyślności na kolejne lata.