Głównej zawartości

73.rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Szanownib_199_115_238_00_images_PW.jpg mieszkańcy Gminy Ostrów Mazowiecka we wtorek 1 sierpnia 2017 r. przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, otwartego buntu stolicy przeciwko okupantowi. Powstanie trwało 63 dni i zakończyło się klęską militarną oraz niemal całkowitym zniszczeniem Warszawy przez Niemców. Oddając hołd bohaterskim żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańcom stolicy, którzy polegli w czasie Powstania Warszawskiego punktualnie o godzinie 17.00 na 1 minutę we wszystkich gminnych Jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych włączone zostaną syreny alarmowe.

Jednocześnie zachęcam abyśmy w czasie, gdy emitowany będzie dźwięk syren, przystanęli na chwilę oddając cześć tym, którzy poświęcili swe życie w obronie Ojczyzny.