Głównej zawartości

Bądź widoczny i bezpieczny na drodze

b_272_318_238_00_images_foto_FullSizeRender.jpg      b_266_447_238_00_images_foto_FullSizeRender-2.jpg


Z myślą o poprawie bezpieczeństwa na drogach, na terenie Gminy Ostrów Mazowiecka, przypominamy wszystkim pieszym i rowerzystom o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza po zmroku.

Pieszy, który porusza się po ciemnej drodze bez odblasków, jest praktycznie niewidoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości 20-30 metrów. Natomiast jeśli pieszy ma elementy odblaskowe, kierowca widzi go już z ponad 150 m.

Ograniczona widoczność, mgła, opady deszczu, zmierzch to potencjalne zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stosowanie odblasków w postaci kamizelek, zawieszek, opasek, toreb na zakupy, elementów odzieży i obuwia zwiększa bezpieczeństwo, poprawiając widoczność pieszych i rowerzystów i pozwala na bezpieczne wykonywanie manewrów takich jak wyprzedzanie czy omijanie. Pamiętajmy, że zachowując ostrożność dbamy o bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego. 
Zobacz również: Akcesoria odblaskowe - broszura opracowana przez Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w W-wie.