Głównej zawartości

Konkursy i atrakcje dożynkowe

Podczas dożynek gminnych w Starym Lubiejewie aktywnie działała Młodzieżowa Rada Gminy Ostrów Mazowiecka, która była inicjatorem konkursów przeprowadzonych w szkołach tj. plastyczny „ Cztery pory roku w naszej Gminie", fotograficzny „Przyroda naszej Gminy w obiektywie", literacki na napisanie wiersza o gminie oraz zorganizowano dla szkół gminnych turniej unihokeja. Laureaci poszczególnych konkursów zostali nagrodzeni przez Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka.

Atrakcji było wiele, zarówno dla młodszych, jak i starszych. Dzieci po raz kolejny mogły obejrzeć z bliska transportery opancerzone, a osoby starsze mogły sprawdzić swoje celne oko na strzelnicy, te atrakcje przygotowało dla naszych mieszkańców Wojsko. Przez cały dzień trwały również pokazy garncarstwa, można było skorzystać z wesołego miasteczka, nauczyć się zumby i przejechać się na kucyku.

Na dożynkowym placu prezentowały się lokalne firmy, instytucje i stowarzyszenia, takie jak: Ośrodek Doradztwa Rolniczego, PT KRUS, dwie placówki oświatowe ze Starego Lubiejewa: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego i Zespół Szkół Specjalnych, Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie, Lokalna Grupa Działania „Zielone Sioło", Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej, Bank BGŻ BNP Paribas, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna, Państwowa Inspekcja Pracy, Komenda Powiatowa Policji, Szpital Powiatowy w Ostrowi Mazowieckiej, Szkoła Językowa LINGUO oraz Drużyna Harcerska „Plejady" z Komorowa.

Jak co roku, również podczas tych dożynek zaprezentowali się młodzi, utalentowani wykonawcy z gminnych szkół, byli to laureaci konkursów piosenki angielskiej, amerykańskiej oraz ludowej. Dla gminnej publiczności wystąpili: Julia Leszczyńska, Marcin Grabowski, Amelia Samsel i Alan Kowalewski.

Tradycyjnie, rozstrzygnięte zostały konkursy: na najładniejszą posesję 2017 w Gminie, najładniejszy dożynkowy wieniec i najładniejsze stoisko regionalne. Nagrodę za wykonanie najładniejszego wieńca zdobyła Stara Osuchowa, a za najładniejsze stoisko Kalinowo.                Nagroda dla sołectwa Stara Osuchowa
Podsumowano również Turniej Piłki Nożnej, Piłki Siatkowej Plażowej oraz Otwarte zawody spławikowe „Dożynkowe wędkowanie". Podczas tegorocznego wędkowania na zbiorniku pożwirowym w Przyborowiu, najlepsi okazali się: Paweł Kania (2985 pkt.),  Leszek Sommer (2580 pkt.), Sebastian Gregorek (2205 pkt.). Wszyscy zawodnicy reprezentowali Koło PZW nr 64 Ostrów.


                                                                                                                                  Nagroda dla Sołectwa Kalinowo
                         

Wręczone zostały również nagrody dla sportowców za wysokie osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Otrzymali je: Karol Baran, Maciej Grabowski, Dorota Jastrzębska i Julia Skwierczyńska. Gratulujemy