Głównej zawartości

Pierwsze "Jastrzębce" wręczone


"JASTRZĘBIEC" to kolejne w naszej Gminie wyróżnienie przyznawane osobom, instytucjom, przedsiębiorcom, które w sposób szczególny wpłynęły na rozwój Gminy Ostrów Mazowiecka.

Statuetka nawiązuje do herbu Gminy – przedstawia fragment ostrowy i wzbijającego się do lotu jastrzębia. Statuetka przyznawana będzie co roku, by docenić oraz wyróżnić te osoby, podmioty czy instytucje, które mogą być inspiracją w swoim działaniu dla innych.

W tym roku Wójt Waldemar Brzostek, po raz pierwszy, przyznał statuetki „JASTRZĘBCA" w kategorii najprężniej rozwijającej się firmy na terenie Gminy Ostrów Mazowiecka. Tym zaszczytnym tytułem, uhonorowane zostały trzy firmy: Interchemall Zespół Młynów Jelonki, Liftprojekt Inżynieria Dźwigowa z Kalinowa oraz Canexpol sp. z o.o. z Komorowa.Interchemall Zespół Młynów Jelonki
Zakład zlokalizowany jest w Jelonkach. Młyny dostarczają na rynek krajowy ponad 700 ton produktów dziennie. Głównymi odbiorcami wyrobów są przede wszystkim piekarnie, producenci makaronów, zakłady cukiernicze, hurtownie spożywcze i sklepy sieciowe, a także mieszalnie pasz i rolnicy.

Firma Liftprojekt Inżynieria Dźwigowa
Firma swoją siedzibę posiada w Kalinowie. Obszarem działania obejmujemy całą Polskę, a ofertę kieruje do szerokiego grona odbiorców: firm dźwigowych i budowlanych, spółdzielni mieszkaniowych, instytucji państwowych i samorządowych, a także osób prywatnych. Ich produkty tj. platformy dźwigowe, dźwigi, szyby dźwigowe zdobyły uznanie również poza granicami kraju.

Firma CANEXPOL Sp. z o.o. z siedzibą w Komorowie
Powstała w roku 1983. Zakład wykonuje elementy i podzespoły z tworzyw sztucznych, z przeznaczeniem głównie do mechanizacji i unowocześniania rolnictwa. Swoje produkty dostarcza nie tylko rynek krajowy, ale także rynek europejski. Firma posiada nowoczesny park maszynowy i stale inwestuje, między innymi w rozbudowę swojej bazy na terenie Gminy Ostrów Mazowiecka, dzięki czemu powstają nowe miejsca pracy.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 3 września 2017 r. podczas Dożynek Gminnych w Starym Lubiejewie. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy pozostałe firmy do aktywnego działania na terenie Gminy. Kolejne Jastrzębce wręczone będą już za rok.