Głównej zawartości

Gminne manewry strażackie

Po przeprowadzonych pod koniec czerwca zawodach sportowo - pożarniczych na boisku w Jelonkach, gdzie wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Ostrów Mazowiecka sprawdziły swoją sprawność bojową oraz umiejętności obsługi sprzętu pożarniczego Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka zorganizował 4 października manewry strażackie na terenach leśnych w Kozikach.

Zakres sobotnich ćwiczeń dla 15 jednostek OSP z Gminy Ostrów Mazowiecka przygotował Komendant Gminny OSP Jerzy Mikołajczyk. Celem przeprowadzania takich ćwiczeń jest podnoszenie sprawności działań gaśniczych na obszarach leśnych, a także koordynacji wspólnych działań oraz sprawdzenia jednostek z KSRG pod kątem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas wypadku drogowego. 

Gminne jednostki strażackie udowodniły swoje wysokie przygotowanie i bez problemu poradziły sobie z zagrożeniem pożarowym. Po zakończonej akcji gaszenia lasu jednostki otrzymały drogą radiową informację o zdarzeniu drogowym w okolicy Kościoła w Kazikach.  Doszło tam do wypadku z udziałem trzech pojazdów. Po paru minutach ma miejsce przyjechały jednostki OSP z Nagoszewki, Nieskórza i Komorowa należące do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Wypadek wyglądał groźnie, strażacy zabezpieczyli teren i udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy.

Na szczęście to tylko ćwiczenia, które obserwował Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, Komendant Gminny OSP Jerzy Mikołajczyk, a także gościnnie Komendant Powiatowy PSP mł. bryg Janusz Iwanowski,  Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP Andrzej Wyszogrodzki oraz Starosta Powiatu Ostrowskiego Zbigniew Kamiński.

Po zakończeniu tegorocznych manewrów wszyscy druhowie spotkali się przy wspólnym ognisku zorganizowanym przez gospodarzy ćwiczeń - miejscową jednostkę OSP w Kozikach. - M.K 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1