Głównej zawartości

Przyjaciel dziecka

24 października odbył się jubileusz 95 - lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Ostrowski oddział TPD od dziesięciu lat zrzesza sympatyków, wolontariuszy i ludzi szczodrego serca, dla których dobro dzieci jest najważniejsze.
Jubileuszowe obchody rozpoczęły się prezentacją działalności ostrowskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, która urozmaicona była występami dzieci i młodzieży związanych z Towarzystwem. Działalność Towarzystwa w Ostrowi jest widoczna poprzez różnorodne akcje, takie jak na przykład rozdawanie paczek świątecznych, organizowanie kolonii, wycieczek i wyjazdów socjoterapeutycznych, a także szkolenia dla nauczycieli i rodziców.
Koła TPD w gminnych szkołach, w Nurze, Kalinowie i Jelonkach, są jednymi, z najdłużej działających, dlatego też uczniowie tych placówek, którzy są równocześnie wolontariuszami TPD, mieli okazję zaprezentować swoje talenty i uświetnić tak piękny jubileusz.
Obchody 95 - lecia Towarzystwa stały się okazją do podziękowań, odznaczeń i wręczenia nagród dla osób zasłużonych w ostrowskim oddziale TPD. Jednym z odznaczonych był Wójt Waldemar Brzostek, który za swoją działalność na rzecz najmłodszych, a także przychylność dla Towarzystwa otrzymał odznakę „Przyjaciel Dziecka” nadawaną przez Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Prezes Ostrowskiego oddziału TPD, Pani Danuta Umińska, również w swoim imieniu wyraziła wdzięczność za wieloletnią współpracę i wsparcie, którego Wójt nigdy nie odmawia.
Wszystkim pracownikom i wolontariuszom ostrowskiego oddziału TPD życzymy kolejnych, tak pięknych jubileuszy, wytrwałości w realizacji celów i zamierzeń, a przede wszystkim satysfakcji z pracy, dzięki której rodziny i dzieci, będące w potrzebie, zawsze mogą liczyć na bezinteresowną pomoc.b_249_302_238_00_images_podztpd.jpgb_376_266_238_00_images_legitymacja.JPG