Głównej zawartości

XVI Otwarte zawody spinningowe

 

W niedzielę 9 czerwca 2019 r. odbyła się XVI edycja zawodów spinningowych „O puchar Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka". Wczesnym rankiem, organizatorzy, członkowie Zarządu Koła Wędkarskiego nr 34 PZW w Komorowie spotkali się w Różanie nad rzeką Narew tradycyjnie przy moście drogowym. O godzinie 6.00 zaczęli przybywać pierwsi zawodnicy, stawili się wędkarze z Kół: Łomży, Małkini, Komorowa, Białegostoku i Ostrowi Mazowieckiej. Łącznie zgłosiło się 40 zawodników. Przed odprawą techniczną, którą prowadził sędzia główny Władysław Pasztaleniec zabrał głos Prezes Koła Lech Czudowski, który podziękował wszystkim zawodnikom za przybycie i w imieniu Pana Wójta Waldemara Brzostka otworzył zawody. Na koniec podkreślił, że zawody stały się tradycją i będą kontynuowane w następnych latach przy wsparciu Urzędu Gminy Ostrów Mazowiecka.

Po odprawie technicznej o godzinie 7.00 zawodnicy ruszyli wzdłuż brzegów Narwi w poszukiwaniu walecznych szczupaków, okoni i boleni oraz sandaczy. Średni stan wody na rzece Narwi umożliwił wszystkim zawodnikom znalezienie swojego dogodnego miejsca do spinningowania.
Zawody rozegrane były na żywej rybie, liczył się tylko wymiar i gatunek ryby, zmierzone ryby wracały z powrotem do rzeki a zawodnicy otrzymywali punkty. Pomiar ryb wykonywali sędziowie pływając na dwóch łodziach wzdłuż rzeki. Łodzie zabezpieczały: Koło PZW nr 60 z Ostrołęki wraz z sędziami oraz Nasi sędziowie którzy pływali łodzią wypożyczoną od Koło nr 65 z Małkini, za co bardzo dziękujemy.

Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy posilili się tradycyjnie smacznymi pyzami z mięsem domowego wykonania.
Podczas podsumowania zawodów o godzinie 15.00 zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki i nagrody.
Wśród wszystkich zawodników zostały rozlosowane nagrody rzeczowe.

Czołowe miejsca zajęli:
I - Szostak Henryk z Koła nr 34 Komorowo z wynikiem 1900 pkt.
II - Żach Piotr z Koła nr 64 Ostrów Maz. z wynikiem 1460 pkt.
III - Fabiszewski Franciszek z Koła nr 80 Łomża z wynikiem 1450 pkt.
Największą rybę zawodów złowił Fabiszewski Franciszek z Koła nr 80 Łomża – szczupak 63,6 cm.

Prezes Koła PZW nr 34
Lech CZUDOWSKI