Głównej zawartości

Gminne zakończenie roku szkolnego w Dybkach


Tegoroczna uroczystość zakończenia gminnego roku szkolnego i sportowego 2018/2019 połączona z podsumowaniem jubileuszowej XX Gminnej Olimpiady Młodzieży odbyła się 12 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dybkach.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście Ks. Andrzej Grzybowski - Proboszcz Parafii pw. Św. Barbary w Porębie, a także władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Ostrów Mazowiecka Panem Waldemarem Brzostkiem, Przewodniczącą Rady Gminy Krystyna Kossowską, dyrektorzy, nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie wraz z rodzicami, by świętować sukcesy kończącego się roku szkolnego.

Gminna uroczystość rozpoczęła się od podsumowania kolejnego roku szkolnego w placówkach oświatowych. Przedstawiono szereg realizowanych przez szkoły projektów edukacyjnych oraz konkursów przedmiotowych, w których aktywnie biorą udział nasi uczniowie. Ich osiągniecia wykraczają niejednokrotnie poza szczebel regionalny. Dlatego też, uroczystość zakończenia gminnego roku szkolnego, jest okazją do wyróżnienia i nagrodzenia tych najlepszych.
 
Nagrody Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka za wybitne osiągnięcia szkolne 2018/2019 w formie wyjazdu do Estonii przyznano 17 uczniom ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Laureatami zostali:
Katarzyna Badurek - Publiczna Szkoła Podstawowa w Nagoszewce, Dominik Bero - Publiczna Szkoła Podstawowa w Dybkach, Karolina Katarzyna Brzostek - Publiczna Szkoła Podstawowa w Nagoszewie, Miłosz Dąbkowski - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kalinowie, Klaudia Duda - Publiczna Szkoła Podstawowa w Dudach, Michał Gniazdowski - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Pałapusie, Anna Majewska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Jelonkach, Dawid Pągowski - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Lubiejewie, Joanna Skupiewska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Jasienicy, Bartosz Jan Sowa - Publiczna Szkoła Podstawowa w Komorowie, Julia Zofia Szulkowska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kozikach, Klaudia Wasil - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ugniewie, Paweł Ząbczyk - Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Osuchowej oraz uczniowie klas gimnazjalnych: Kinga Gałązka – PSP Nagoszewo, Weronika Matusik – PSP Komorowo, Paulina Siwek PG w Jasienicy, Maja Weronika Szczechura – PSP Jelonki.

Drugą częścią uroczystości było podsumowanie roku sportowego w Gminie Ostrów Mazowiecka. Wręczone zostały puchary i dyplomy dla szkół podstawowych za osiągnięte wyniki w XX Gminnej Olimpiadzie Młodzieży. Olimpiadę wygrali sportowcy z Dybek, a kolejne miejsca zajęły szkoły z Jasienicy, Komorowa, Kalinowa, Ugniewa, Dud, Nowej Osuchowej, Nagoszewki, Starego Lubiejewa, Jelonek, Kozik, Nagoszewa.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Owoc tej wspólnej pracy to powód do dumy i satysfakcji. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1