Głównej zawartości

"Kocham wolność"

Dnia 14 listopada 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Nagoszewie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „Kocham wolność". Uczestniczyli w nim uczniowie z gminnych szkół podstawowych. Recytatorzy występowali w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VIII.

Uczniowie zaprezentowali wiele pięknych utworów poetyckich, recytując je z dbałością o kulturę słowa, piękną dykcją i interpretacją.Jury wysoko oceniło poziom występów wszystkich uczestników i przyznało nagrody następującym recytatorom:
w kategorii I-III:
I m. Magdalena Kornacka SP Jelonki
II m. Nikola Spaltabaka SP Komorowo
III m. Nikola Dziergiewicz SP Dudy

w kategorii IV-VIII:
I m. Natalia Podgórska SP Jelonki
II m. Lena Kulesza SP Komorowo
III m. Aleksandra Maleńka SP Ugniewo

W konkursie uczestniczyło osiemnaścioro uczniów z dwunastu gminnych szkół.

- Beata Herman