Głównej zawartości

Nauka pływania w Gminie Ostrów Mazowiecka

W listopadzie dobiega końca realizowany od kwietnia przez Gminę Ostrów Mazowiecka projekt „Umiem pływać – jestem bezpieczny”, w ramach którego grupa 150 uczniów trzecich klas szkół podstawowych, mogła skorzystać z bezpłatnej nauki pływania.  Pozyskana przez gminę dotacja ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów wyniosła 20 000 złotych, dzięki czemu możliwe było zorganizowanie atrakcyjnych zajęć pozalekcyjnych, które odbywały się na krytym basenie w Ostrowi Mazowieckiej. 

Dzięki zajęciom prowadzonym przez dwóch wykwalifikowanych instruktorów i pod okiem nauczycieli uczniowie gminnych szkół mieli okazje uczyć się nie tylko pływania różnymi stylami, ale zostali także zapoznani z zasadami bezpieczeństwa w wodzie i prawidłowymi nawykami higienicznymi. Podczas zajęć nabyli również umiejętności takie, jak opanowanie podstawowych czynności ruchowych w wodzie czy orientacja pod powierzchnią.

Nauka pływania cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci. Jest to kolejna oferta dodatkowych zajęć pozalekcyjnych w Gminie Ostrów Mazowiecka, która ma na celu zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1