„DaF-Kenner drehen einen Clip”
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 07, czerwiec 2016 13:40
- Odsłony: 2531
Udział Szkoły Podstawowej w Ugniewie
w Ogólnopolskim Konkursie „DaF-Kenner drehen einen Clip”
Ogólnopolski Konkurs „ DaF-Kenner drehen einen Clip” skierowany był do każdego typu szkół w całej Polsce. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowe, klasy IV-VI szkoły podstawowe, klasy I-III gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Zadanie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów polegało na zaśpiewaniu piosenki w języku niemieckim oraz nagraniu do niej wideoklipu. Wykaz utworów podany został przez Organizatora. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli za zadanie napisanie tekstu w języku niemieckim do wybranej wersji instrumentalnej niemieckiej piosenki, wykonanie jej oraz nakręcenie wideoklipu, w którym musieli wystąpić wszystkie osoby pracujące nad projektem. Każda szkoła mogła zgłosić tylko jeden film.
Pod kierunkiem Małgorzaty Sówki – mamy jednej z uczestniczek, uczennice: Julia Lewandowska kl. IV, Alicja Sówka, Julia Kobus, Kasia Radecka z kl. V oraz Wiktoria Telacka kl. VI przygotowały teledysk do piosenki pt. „Am Morgen” (tł. „Rankiem”). Julia Lewandowska i Alicja Sówka śpiewają o porannych przygotowaniach przed pójściem do szkoły.
Należy podkreślić, że w Szkole Podstawowej nie jest nauczany język niemiecki. Cała grupa uczyła się prawidłowej wymowy pod kierunkiem mamy Ali, która jest nauczycielką języka niemieckiego w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie. To ona również zgłosiła szkołę do konkursu.
Konkurencję szkoła w Ugniewie miała bardzo dużą, gdyż zgłoszonych zostało ponad 1400 filmów. Niestety, tym razem nie udało się zająć żadnego miejsca na podium, ale zabawa podczas kręcenia ujęć była świetna.
Teledysk można obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=wxbGiP8wb54&feature=youtu.be