Głównej zawartości

Biblioteka


b_202_197_238_00_images_logobiblioteka.jpgGminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie
 

Turka 39/2   07 - 300 Turka

tel. (29) 74 581 77

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://nagoszewo.naszabiblioteka.com/

Dyrektor Agnieszka Kosewska Biblioteka Publiczna w Nagoszewie została utworzona  w 1956 roku. Kierownictwo nad nowo utworzoną biblioteką powierzono wówczas Pani Zofii Reludze, mieszkance Turki. Lokal znajdował się w prywatnym domu. W chwili otwarcia biblioteki księgozbiór wynosił 158 tomów. Nadzór merytoryczny nad biblioteką sprawowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej.
 

b_289_225_238_00_images_zdjecia_biblioteka.JPGW roku 1973 następuje nowy podział administracyjny kraju i powstaje Gmina Ostrów Mazowiecka. W tym czasie na terenie Gminy działa 6 bibliotek i w dalszym ciągu nadzór merytoryczny pełni Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna. W wyniku reformy administracyjnej w 1975 roku likwidacji uległy biblioteki powiatowe, dlatego też  już w 1974 r. bibliotece w Nagoszewie powierzono obowiązki biblioteki gminnej dla Gminy Ostrów Mazowiecka. Biblioteka przyjęła nazwę Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie. Rok 1990 przynosi kolejne zmiany, istotne zmiany - biblioteki zostały przejęte przez samorząd lokalny, który nadzoruje je do dziś.

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie posiada filie w Jasienicy, Jelonkach, Komorowie, Ugniewie oraz prowadzi wioskę internetową - kształcenie na odległość na terenach wiejskich w Komorowie.
UCHWAŁA Nr XXIII/214/17 Rady Gminy w Ostrowi Mazowieckiej z dnia 10 lutego 2017 roku 
w sprawie zamiaru likwidacji Wioski internetowej w Nagoszewie, będącej w strukturze Gminnej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie

UCHWAŁA Nr XXIX/250/17 RADY GMINY OSTRÓW MAZOWIECKA z dnia 30 sierpnia 2017 r.

w sprawie likwidacji Wioski internetowej w Nagoszewie, będącej w strukturze Gminnej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie